Tuğçe Tayfur’a savcılıktan kötü haber

Ferdi Tayfur ve Necla Nazır’ın kızları Tuğçe Tayfur, 2022 yılında iş insanı Burak Kalfa ile nişanlamış fakat 16 gün sonra ayrılık haberleriyle gündeme gelmişti. Nişanlısı ile yollarını ayıran Tuğçe Tayfur, Temmuz 2023’te eski nişanlısı Burak Kalfa’dan şikayetçi oldu. Tuğçe Tayfur iddiaya göre Burak Kalfa’dan hakaret ve tehdit içeren mesajları yaymakla ve madde kullanımından dolayı oğlunun velayetini kaybedeceği yönünde şantaja uğruyordu. Yaşananların ardından soluğu adalet kapısında alan Tuğçe Tayfur, ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘şantaj’ nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Başsavcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan Burak Kalfa, mesajları gönderen numaranın kendisine ait olmadığını, kullandığı sosyal medya kullanıcı adını savcılığa bildirerek suçlamaları reddetmişti.

DELİL YETERSİZLİĞİNDEN TAKİPSİZLİK

Geçtiğimiz günlerde Kalfa, şantaj suçundan yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı almıştı. Hakaret ve tehdit yönünden yürütülen soruşturma sonunda da Kalfa hakkında delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verildi.

Kararda, bahse konu sosyal medya hesabının kim tarafından kullanıldığının tespitinin mümkün olmadığı belirtildi. Sosyal medya sitesinin merkezinin ABD’de bulunduğu ve bu sebeple dorudan bilgi talep edilemediği kararda yer aldı.

BABASIYLA SORUNLAR YAŞADIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Tayfur yaklaşık 9 ay önce Muhammet Aydın ile nikah masasına oturmuştu. 7 aylık hamile olan Tuğçe’nin, babasıyla sorunlar yaşadığı iddia edilmişti.

Usta sanatçı, Instagram sayfasından “Zamanında neden bırakıp kaçtığımı şimdi anladınız mı?” mesajını paylaşmıştı.

Tuğçe Tayfur ise bu paylaşımın altına şu ifadeleri yazmıştı;

İşte sen Şirin Hanım’a demişsin ki ‘kim ne yapar kendine yapar’ yaz, o yazmış ‘anladınız mı yıllar önce neden kaçıp gittiğimi?’ Neyse, atamızla laf dalaşına girecek değilim. Annem bana çok güzel edep ve saygıyı öğretti. Benim muhatabım bu konuda sen de değilsin zaten. Aynen dediğin gibi ‘bu hayatta kim ne yaparsa kendine yapar.’ İnsan haddini ve yerini bilecek, bilmiyorsa da öğreteceğim ona. Aramıza girmesine izin vermeyeceğim istediği kadar video çeksin, istediği kadar arkamdan insanlara o bizim ailemizden değil desin. Ona çok şey öğreteceğim daha.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir